• There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/NOVOSTI/N121/SBK-Nurbugring/Gallery

Motosport

SBK Nurburgring, Njemačka – Rezultati

SBK-NurbugringXX

Carlos Checa nakon Nurburgringa ima nikad veću bodovnu prednost u prvenstvu, nakon što se njegov najveći konkurent Biaggi povukao iz obje utrke.

Biaggi je na treninzima prije nedjeljnih utrka pretrpio ozljedu lijevog gležnja i iako je unatoč bolovima odvezao kvalifikacije i izborio se za treću startnu poziciju, zbog težine ozljede odlučio je ne nastupiti na nedjeljnim utrkama. To je Checi u prvoj utrci otvorilo put do još jedne dominantne pobjede, dok su se za drugo mjesto borili Marco Melandri i Noriyuki Haga. Melandri je odnio pobjedu u tom dvoboju, zahvaljujući kojoj je ujedno zauzeo i drugo mjesto u bodovnom poretku.

Druga utrka vozila se po obilnoj kiši zbog koje su mnogi dvojili u ispravnost odluke sudaca da se natjecanje uopće održi. Nakon mnoštva padova u uvjetima gotovo nemogućima za vožnju, utrka je napokon prekinuta poslije odvoženih 13 krugova. Pobjednik je bio Tom Sykes, ispred Sylvaina Guintolija i Jakuba Smrza. Carlos Checa nije želio previše riskirati u lošim vremenskim uvjetima i utrku je vrlo opreznom vožnjom završio na osmom mjestu, dok je Marco Melandri ciljnom crtom prošao šesti. Najveći tragičar utrke bio je Noriyuki Haga, koji je vodio sve do 12. kruga, u kojem je i on pao.

U Supersportu Chaz Davies upisao je još jednu pobjedu, nakon 19 krugova borbe s Jamesom Ellisonom, kojemu je drugo osvojeno mjesto daleko najbolji rezultat ove sezone. Treći je bio Sam Lowes, dok je Daviesov najbliži protivnik u prvenstvu, David Salom, završio tek na osmom mjestu.

U Superstocku 600 pobjedio je Michael Van der Mark na Hondi, ispred Jeda Metchera i Gauthiera Duwelza na Yamahama. Metcher je nakon Nurburgringa preuzeo vodstvo u bodovnom poretku, nakon pada Romaina Lanussea. U Superstocku 1000 Davide Giuglianu odnio je još jednu uvjerljivu pobjedu ispred Sylvaina Barriera i Nicoloa Canepe.