Motosport

Kelava i Crnković dominirali u Savskom Marofu

Start najjace

Tradicionalno na Uskršnji ponedjeljak održana je motocross utrka u Savskom Marofu, nedaleko Zagreba, koja je bodovala za Otvoreno Prvenstvo Hrvatske. Utrkama je prisustvovalo 80 vozača u 9 kategorija. Sama utrka je bila loše najavljena a nije bilo niti putokaza u samom Savskom Marofu.

Utrke je zvanično otvorila vozačica klase 85 Mia Ribić intonirajući Hrvatsku himnu. Prve utrke prema satnici bile su one kategorije B-lige koje su vozile zajedno s veteranima. Daleko najbrži u ovoj utrci bio je Slovenski predstavnik veterana Borut Košćak, kojeg su slijedili domaći vozači Braim Danko i Mario Klanjčić.
Slijedile su utrke spojenih klasa MXOpen i MX2 gdje je dominirao neuhvatljivi Matija Kelava na KTM-u, koji je bio brži od svih svojih suparnika za 2 sekunde po krugu. Iza njegovih leđa vodio se troboj Karlovčanina Marinec Janka, Slovenca Doplihar i Luke Crkovića koji doduše nije bio s njima u klasi, a bodovao se za klasu MX2. Ipak, Luka je stisnuo zube i u zadnjem krugu prešao obojicu.

U klasi MX2 iza Crnkovića na cilj su stigli Nikola Hranić i Filip Vragotuk, istim poretkom u obje utrke. U ovoj klasi neće biti dvojbe oko državnog prvaka jer je Crnković već sada brži od ostatka ekipe za najmanje 4 sekunde po krugu.
U klasi MXOpen bilo je vrlo zanimljivo jer je Kelava pobijedio na zadnje dvije utrke i pokazuje najbolju formu. Trenutno je na četvrtom mjestu samo zato što nije završio prvu utrku u Gornjoj Petrički.

Spomenimo i to da je u klasi 50 pobijedio Slovenac Miha Vrh ispred našeg Šimun Ivandića, u klasi 65 pobijedio je Luka Kunić dok je u klasi 85 pobijedio Dominik Piskor.

Sljedeća utrka prema rasporedu je 01.05. u Pakracu.