Motosport

Nastavljeno je AMA Supercross prvenstvo

3f443805 997c 4210 aa35 3c7873462981

Svjetsko prvenstvo u Supercrossu nastavljeno je prvom u nizu preostalih sedam utrka, koje će se sve voziti u Salt Lake Cityju.

Dok tek čekamo bilo kakve službene potvrde kad bi se ostala svjetska prvenstva uopće trebala nastaviti (ili tek krenuti, kao što je to slučaj s MotoGP-om), američko AMA Supercross prvenstvo, koje se ujedno vodio i kao svjetsko supercross prvenstvo, se već nastavilo u nedjelju 31. svibnja. Ono je, zbog pandemije koronavirusa, bilo prekinuto u ožujku, nakon 10 odvoženih utrka, a sad je plan ugurati svih preostalih 7 utrka u samo 22 dana. U skladu s time će se utrke voziti svake srijede i nedjelje do 21. lipnja.

Kvaka je tome što će se sve te preostale utrke voziti na istom stadionu u Salt Lake Cityju, koji je uz to na popriličnoj nadmorskoj visini, pa je za pretpostaviti da će ovakav završetak sezone barem malo ići u prilog vozačima koji i inače treniraju na rijetkom planinskom zraku. Jedan od njih je Eli Tomac, koji dolazi iz države Colorado, a u ovaj je završni dio sezone krenuo s 3 boda više od Roczena na Hondi, dok su Webb na KTM-u i Barcia na Yamahi zaostajali 29, odnosno 31 bod.

I doista, iako nakon prvog mjesta na kvalifikacijama nije najbolje krenuo u finalnu utrku, Tomac je s Kawasakijem nakon 11 krugova preuzeo vodstvo i na kraju pobijedio s 3,7 sekundi prednosti u odnosu na prošlogodišnjeg prvaka Webba, dok je trećeplasirani Roczen kasnio skoro 10 sekundi. Četvrto i peto mjesto su osvojili Anderson i Osborne na Husqvarnama, dok je Barcia završio tek osmi i tako još malo izgubio korak u borbi za naslov. Tomac sad ima 8 bodova više od Roczena, što znači da je pitanje prvaka još uvijek itekako otvoreno.